Õppe ja kasvatuse tegevused

Meie lasteaias on kokku kümme rühma, millest kaks on hoiurühmad. Õppe- ja kasvatustegevus toimub toetavas, turvalises ja last väärtustavas keskkonnas, kus arvestatakse iga lapse individuaalset arengut ja huvisid.

Õppetöö on korraldatud projektõppe meetodil, kus projekti teemad lähtuvad laste huvist, küsimustest ja igapäevastest kogemustest. Projektõpe võimaldab lastel õppida avastades, katsetades ja koostöös kaaslastega, toetades loovust, kriitilist mõtlemist ja eneseväljendusoskust.

Projektide kavandamine, areng ja teadmiste omandamine lähtub riiklikust alushariduse õppekavast, meie lasteaia õppekavast ning laste ealistest arengulistest eeldustest. Õppeprotsess on paindlik ja lapsest lähtuv, võimaldades igal lapsel areneda oma tempos.

Meie lasteaia õppe- ja kasvatustöö põhineb Reggio Emilia pedagoogilistel põhimõtetel, mille keskmes on laps kui aktiivne õppija, õpetaja kui suunaja ja kaasamõtleja ning õpikeskkond kui „kolmas õpetaja“. Väärtustame laste ideid, eneseväljendust ja osalemist õppeprotsessi kujundamises.

Igapäevane õppe-ja kasvatustegevus hõlmad ka liikumis- ja muusikategevusi, mis toetavad laste terviklikku arengut. 

 

Muusikaõpetaja Mai Kaur: Muusikatunnid 2–4-aastastele – laulmine, rütm ja pillimäng

Minu muusikatundide eesmärk on õpetada lapsi laulma ning arendada rütmitaju ja pillimängu oskust eakohasel ja teadlikul viisil. Tunnid põhinevad õpitud ja läbiproovitud metoodikal, mis toetab lapse loomulikku muusikalist arengut.

Laulmine on muusikatundide keskmes. Läbi kuulamise, järele laulmise ja korduse õpib laps:

  • kasutama oma häält loomulikult ja pingevabalt

  • tajuma helikõrgusi ja meloodiat

  • arendama muusikalist mälu ja kuulamisoskust

Rütmitaju on muusika alus. Seda arendame:

  • rütmisalmide ja laulumängude kaudu

  • liikumise ja keha rütmikasutusega

  • lihtsate rütmimustrite kordamisega

Pillimäng annab lapsele esimese praktilise kogemuse muusika loomisest. Tundides kasutame:

rütmipille (nt trummid, kõlapulgad, marakad)

  • pillimängu koos laulmise ja liikumisega

  • vaheldumisi kuulamist ja kaasa mängimist

Muusikatunnid toimuvad mänguliselt, järjepidevalt ja kindla struktuuriga, arvestades iga lapse arengutaset. Iga laps õpib omas tempos, kuid selge suunaga – laulmine, rütmitaju ja pillimäng arenevad läbi teadliku õpetamise.

Minu eesmärk on toetada lapse muusikalist arengut rõõmu, turvatunde ja selge suunaga – sest laulmine, rütm ja pillimäng on oskused, mida saab ja tuleb õpetada juba varases eas.

 

Muusikaõpetaja Katre Jaani: 

Liikumisõpetaja Kai Randrüüt: 

Avaldatud 07.01.2026. Viimati muudetud 15.01.2026.